Možnost výměny nevhodného dárku až do 15.ledna 2022. S námi nakupujete naprosto bez starostí.

Sportovní odznak - stříbro

Kód: 818
Neohodnoceno
409 Kč
Na objednávku u dodavatele

Kvalitní a detailně zpracovaná replika Sportovního odznaku DRL (Deutsche Reichsbund für Leibesübungen - Německý říšský tělocvičný spolek). Provedení ve stříbře.

 

*samozřejmě se nejedná o pravé stříbro. Pouze o označení a povrchovou úpravu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jde o německý říšský sportovní odznak (Deutsches Reichssportabzeichen) udělovaný za dosažené výkony zejména v různých atletických disciplínách (běh, hod koulí, skok do dálky apod.).

Odznak se uděloval již od roku 1912, původně organizací Deutscher Reichsausschuss für Leibesübungen (DRA, Německý říšský výbor pro tělocvik). Existoval ve třech variantách - bronzový, stříbrný a zlatý. Na odznaku byla písmena DRA, zkratka názvu organizace (k vidění zde).

Po nástupu nacistů k moci byl v roce 1934 DRA změněn na Deutsche Reichsbund für Leibesübungen (DRL, Německý říšský tělocvičný spolek) a v roce 1938 přejmenován na Nationalsozialistischer Reichsbund für Leibesübungen (NSRL). Šlo o přidruženou organizaci NSDAP. V čele DRL (NSRL) stál říšský sportovní vedoucí (Reichssportführer) Hans von Tschammer und Osten. Odznak se od roku 1934 změnil - na odznaku jsou písmena DRL a v roce 1935 je doplněna i svastika

 

Určeno výhradně pro sběratelské účely. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medaile, vyznamenání a odznaky
Záruka: 2 roky
Repliky III. říše: odznaky
Význam a zařazení: sportovní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: