PRO VŠECHNY OBJEDNÁVKY NAD 3000 CZK DOPRAVA GLS A ZÁSILKOVNA ZDARMA.

Pistole Mauser C-96 - 1898 plastová pažba

Neohodnoceno
Pistole Mauser C-96 - 1898 plastová pažba
1 790 Kč –8 %

Kvalitně zpracovaná replika pistole Mauser 1898 používaná za 2. světové války. Ráže 7,63 mm Mauser. Funkční mechanizmus - po natažení a stisknutí kohoutku cvakne.

1 650 Kč
Skladem

Mauser C96 je jedna z prvních samonabíjecích pistolí. C96 byla vyráběna zbrojovkou Mauser a bez povolení ji vyráběli i jiní výrobci. Autory Mauser C96 byli bratři Fidel, Friedrich a Josef Feederle, zbraň byla uvedena na trh v roce 1896.

Mauser C96 využívá energii zpětného rázu s krátkým pohybem hlavně. Uzamčení je provedeno pomocí kývavé závory. Schránka na náboje se nachází v přední části lučíku a je plněna shora nábojovými pásky. Hledí pistole je stavitelné, existují varianty ocejchované do 500, 700 a 1000 metrů. Zajímavostí je signalizace vystřelení posledního náboje, podavač zásobníku zadrží závěr v otevřené poloze (tzv. střelecká pohotovost). S modelem 1930 zavedl Mauser výměnné zásobníky o různé kapacitě. Model 1932 byl schopen automatické střelby. Pouzdro této zbraně může být použito u všech modelů jako pažba.

C96 byla vyráběna s různými délkami hlavně, různými kapacitami zásobníku a v různých rážích. Obě dvě původní varianty ráže 7,63 × 25 mm měly hlavně od 8 do 13 cm délky a šesti nebo desetiranný zásobník.

Model C96 znamenal pro zbrojovku Mauser obrovský komerční úspěch. Tato zbraň byla dodávána ve velkých počtech do zemí jako je Turecko, Mexiko a Čína, a tam byla také uvedena do výzbroje těchto armád. Nejslavnějším majitelem C96 byl později ministerský předseda Winston Churchill, který se s touto pistolí zúčastnil mimo jiné války v Súdánu a búrské války. V roce 1920 byly některé C96 prodány do Číny a vyráběny pod licencí Shan-Si Arsenal. Měly ráži .45 ACP. Tyto modely jsou kvůli použité munici širší a tak okamžitě rozeznatelné.

Během první světové války byly dodávány německým jednotkám, ale pouze modely, které byly převedeny na standardní náboj 9 mm Parabellum. Aby se předešlo záměně s C96 v ráži 7,63 mm, jsou označovány červenou číslicí 9 na rukojeti. Mauser C96 byly také rozšířeny v Rusku, kde byly používány zejména vojsky bolševiků.

druhé světové válce byly ve Wehrmachtu používány různé typy této zbraně. Zvláštní oblibu si získaly u řidičů vojenské techniky a vojáků v oddílech pro boj v týlu nepřítele. Ve Waffen SS se často používala verze rychlopalné samonabíjecí pistole - Schnellfeuer-Selbstladepistole C 96/M 30.

Po válce byla firma Mauser v důsledku poválečných omezení nucena vyrábět pouze policejní vzory pistolí. Pistole Mauser byly dodávány do mnoha zemí světa, v Sovětském svazu byla pistole zavedena do výzbroje před přijetím pistole Tokarev. Náboj 7,62 × 25 mm Tokarev je v podstatě kopií náboje 7,63 × 25 mm Mauser.

Kód Kód: 1024
Jméno značky: Denix
Kategorie: Pistole
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.12 kg
Typ zbraně: pistole
Pohyblivý mechanismus: Pohyblivý mechanismus
Materiál pažby: plast
Rozměr v cm: 32

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.