Revolver cal.45 Americké kavalerie - USA 1873 (šedý)

1 hodnocení
Akce
Revolver cal.45 Americké kavalerie - USA 1873 (šedý)
ZdarmaZdarma 1 490 Kč –9 %

Replika revolveru cal.45 Americké kavalerie - USA 1873 v šedé povrchové úpravě. Střenky dřevěné.

 

Do bubínku lze vložit dekorační náboje nebo kapslové náboje, které imitují reálnou střelbu.

1 350 Kč
Skladem

Divoký západ je  obecně spojován s pistolníky a jejich nezbytnou rekvizitou - pistolí. Takto byl na Západě označován revolver. Nebylo to tehdy nikterak zavádějící, protože jiné krátké zbraně než revolvery se tenkrát v podstatě nevyráběly. V minulém století se označení „revolver“ příliš nevyskytovalo. Běžněji se zbraním tohoto typu říkalo „revolverová pistole“ nebo jen „pistole“. Zakrátko ale revolver získal novou, ještě známější přezdívku. Začalo se mu říkat kolt.

Hovořit o revolverech Divokého západu samozřejmě neznamená myslet jen na colty, ale přesto musíme Samuelem Coltem, coby duchovním otcem revolveru, začít. Samuel Colt si nechal revolver patentovat v roce 1836. Jednalo se pochopitelně o perkusní zbraň a až do sedmdesátých let firma Colt vyráběla celou škálu perkusních revolverů všech velikostí a ráží. Objem výroby byl obrovský a colty se staly velmi žádanými a ceněnými výrobky na trhu se zbraněmi.

 

Kód Kód: 1191 G
Jméno značky: Denix
Kategorie: Revolvery a pistole
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.02 kg
Typ zbraně: revolver
Materiál pažby: dřevo
Rozměr v cm: 34

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.