Replika ruční granát M-24 - Německo 1915 (černý)

Kód: 737.DENIX
Bez věkového omezení
7 hodnocení
Značka: Denix
760 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Dekorační replika německého granátu M-24. Rukojeť ze dřeva španělské borovice. Schránka je vyrobena z kovu.

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_platba
U nás vše zakoupíte bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz

Detailní popis produktu

První útočný ruční granát zavedený do výzbroje německé armády po 1. světové válce byl ruční granát vzor 24 (Stielhandgranate 24). Vycházel z odzkoušeného prvoválečného vzoru 17. Skládal se z válcovitého pouzdra vylisovaného z tenkého plechu. Pouzdro obsahovalo trhavinu a bylo nasazeno na krátké dřevěné násadě. Ve středu násady byla dutina, kterou procházela trhací šňůra ukončená porcelánovou kuličkou. Šňůra byla připojena k třecímu zapalovači s dobou hoření cca 5 sekund.

K vojákům se dostávaly granáty nepřipravené - bez rozbušky. Připraven k bojovému použití byl granát teprve po odšroubování hlavice a vložení rozbušky do místa v zapalovači vyčnívajícího z horního kování rukojeti. Kulička trhací šňůry byla v lůžku vyfrézovaném v konci násady držena plechovým víčkem opatřeným závitem.

Celková délka granátu činila 37 cm. Při odrážení hromadných ruských útoků v průběhu bojů 2. světové války na východní frontě vyvstal požadavek zvýšit střepinový účinek granátu a tak bylo na granát nasazováno zesilovací pouzdro vyráběné zprvu z hladké roury o síle stěny 1,5 mm, později speciální fragmentovaný překryt. Tento typ granátu se také zkoušel ve dvacátých a třicátých letech v Československu, kde se používal pod názvem útočný násadkový granát.

Doplňkové parametry

Kategorie: Granáty
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.543 kg
Rozměr v cm: 35

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo2

V oblasti replik zbraní je jedním z nejuznávanějších a nejváženějších jmen výrobce Denix. Tato španělská společnost se specializuje na výrobu replik historických a válečných zbraní s dokonalým zpracováním a pozorností k nejmenším detailům. Své výrobky dodává nejen sběratelům a milovníkům zbraní, ale také filmovým studiím a divadelním produkcím, které potřebují autentické repliky pro své projekty.

Historie a renomé: Denix byl založen v roce 1967 a od té doby se stal jednou z předních společností ve výrobě replik zbraní. Svou pověst si vydobyl díky nekompromisnímu přístupu k detailům a vysoké kvalitě zpracování svých produktů. Firma spolupracuje s historiky a odborníky na zbraně, aby dosáhla co nejvěrnějšího zobrazení originálů. Jejich repliky jsou tak autentické, že jsou často používány jako výukové materiály ve výcvikových programech pro vojenské jednotky a policisty.

Kvalita a zpracování: Jednou z hlavních předností replik Denix je jejich kvalita a precizní zpracování. Firma využívá moderní technologie a materiály nejvyšší kvality k výrobě svých replik. Každá zbraň je ručně sestavena a prochází důkladnou kontrolou kvality, aby se zajistilo, že splňuje nejvyšší standardy. Detaily, jako jsou gravírování, povrchová úprava a použití autentických materiálů, jsou provedeny s ohledem na co největší přesnost. Výsledkem je replika, která vypadá a cítí se jako skutečná zbraň, ať už jde o pistoli, pušku nebo meč.