Mimořádná situace může ovlivnit čas doručení. Na doručení všech objednávek intenzivně pracujeme. Děkujeme za pochopení. U přepravce GLS nelze nyní platit hotově, pouze platební kartou.

Pour le Mérite - Modrý Max

Kód: 861
1 hodnocení
ZdarmaZdarma
67367379 353509522217830 2289374223405154304 n
590 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
7.4.2020

Replika vyznamenání Pour le Mérite - Modrý Max

 

*replika je dodávána se stuhou 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řád Pour le Mérite (francouzsky Za zásluhy), neformálně zvaný též Modrý Max, bylo nejvyšší pruské a německé vojenské vyznamenání udělované do konce první světové války v roce 1918.

Bylo uděleno 5430 osobám. Nejznámějšími držiteli byli například Paul von HindenburgErnst Jünger či Erwin Rommel, mezi piloty Max Immelmann (díky kterému řád získal svoji přezdívku), Manfred von RichthofenErnst UdetHermann GöringFritz RumeyFranz Büchner a dalších 130 stíhacích pilotů.

Zavedeno bylo za vlády Fridricha II. 6. června 1740 během války s Rakouskem (francouzština byla v té době jazykem užívaným na královském dvoře). Do roku 1810 bylo vyznamenání udělováno i civilním osobám – obdržel ho například i Voltaire). Do současnosti existuje polooficiální Orden Pour le Mérite für Wissenschaft und Künste.

Toto vyznamenání má dvě úrovně – základní (na obrázku) a druhou úroveň – s dubovými ratolestmi (spodní obrázek). Vzhledem k tomu, že „Pour le Mérite“ bylo nejvyšším vyznamenáním a po jeho dosažení již v podstatě nebylo možné dát vyšší ocenění, byla vyrobena i zmíněná „vyšší verze“ s dubovými ratolestmi.

Jen čtyři lidé obdrželi jak vojenskou tak civilní verzi řádu: 

 

 

 

Určeno výhradně pro sběratelské účely. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: