Odznak pro posádky bojových obrněných vozidel (Panzerkampfabzeichen) - stříbro

Kód: O705
Neohodnoceno
449 Kč
Dočasně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Věrná replika odznaku - Odznak pro posádky bojových obrněných vozidel (Panzerkampfabzeichen) - stribro.

Nejedná se o stříbro v pravém slova smyslu, pouze o označení.

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_platba
U nás vše zakoupíte bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz

Detailní popis produktu

Mezi českými sběrateli došlo u tohoto odznaku k obecnému vžití názvu „Tankový odznak“ nebo hovorově „Tankán“. Přesnější překlad názvu odznaku je však Odznak pro posádky bojových obrněných vozidel, jeho udělování nebylo striktně omezeno na posádky tanků.

13. července 1921 založil ministr Říšské obrany (Reichswehru) „v upomínku na zásluhy mírovou smlouvou rozpuštěných jednotek bojových vozidel (tanků)“ pro bývalé osádky německých bojových vozidel (německých tanků A7V a britských kořistních tanků) Odznak bojových vozidel (Kampfwagen-Abzeichen).

 Na této fotografii vidíte vpravo odznak Panzerkampfabzeichen od nás a vlevo méně povedenou kopii dostupnou na českém trhu

 

 Na této fotografii vidíte vpravo odznak Panzerkampfabzeichen od nás a vlevo méně povedenou kopii dostupnou na českém trhu

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medaile, vyznamenání a odznaky
Repliky III. říše: odznaky
Význam a zařazení: vojsko
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: