Karabina Mauser 98K bez pásku + Výukový manuál k německé pušce Mauser 98K

Kód: 1146.DENIX
Bez věkového omezení
17 hodnocení
Značka: Denix
4 780 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Replika německé pušky Karabiner 98 Kurz - Kar98 je velmi pěkně provedena s možností natažení závěru a výstřelu (cvakne po stisku spouště). Replika je vyrobena z kvalitních materiálů (kov a dřevo španělské borovice) a odpovídá originální zbrani. Jedná se o střelby neschopnou repliku, která obsahuje pohyblivé součásti. Verze bez popruhu.

Ke každé objednávce od nás obdržíte Výukový manuál k německé pušce Mauser 98

 

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_platba
U nás vše zakoupíte bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz

Detailní popis produktu

Denix Mauser 98K je věrnou replikou legendární vojenské pušky Mauser Karabiner 98 Kurz (zkratka 98K). Tato replika je vyráběna s důrazem na detaily a autentičnost a slouží jako dekorační a sběratelský kus, který zachycuje historický význam a krásu původního Mauseru 98K.

  • Replika je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, včetně kovových částí, což dodává produktu realistický vzhled a váhu.

  • Denix Mauser 98K má autentický design, který zahrnuje typické prvky původní pušky, včetně dřevěné pažby a kovových detailů.

  • Tato replika je nefunkční a nemá střelecké schopnosti. Je určena výhradně pro dekorační a sběratelské účely.

  • Replika má přesné rozměry a proporce původní Mauser 98K.

Denix Mauser 98K replika je vhodná pro sběratele historických zbraní, vojenské nadšence a milovníky vojenské historie. Tato replika může být také použita jako dekorační prvek v historických rekonstrukcích, v muzeích nebo jako součást filmového nebo divadelního rekvizitářství.

Prosím, mějte na paměti, že Denixova replika Mauser 98K je nefunkční a nemá střelecké schopnosti. Je důležité zacházet s ní s opatrností a dodržovat místní zákony a nařízení týkající se replik zbraní.

Karabiner 98 Kurz (často zkráceno jako Kar98k, K98 nebo K98k) byla základní pěchotní zbraň německé armády ve druhé světové válce a nejrozšířenější typ německé opakovací pušky v tomto období.

Mauser Kar 98k – Karabiner Modell 1898 Kurz (Karabina vzor 1898 krátká) je opakovací puška ráže 7,92 mm s válcovým odsuvným závěrem se třemi uzamykacími ozuby, ovládaným pákou, systému Mauser. Byla navržena a do výzbroje německé Branné moci zavedena v roce 1935 a v zásadě je svou funkcí shodná s předchozími puškami systému Mauser do té doby zavedenými v německé armádě, Gewehr 98 a Karabiner 98b, od obou se odlišuje kratší délkou hlavně a na rozdíl od Gew 98 má dolů ohnutou páku závěru. Ve srovnání s puškami 98 má rovněž zdokonalený způsob plnění nábojové schránky a změněnou konstrukci podavače nábojů, který po vystřelení posledního náboje zabrání zavření závěru. Na zbraň lze upevnit bajonet a puška byla uzpůsobitelná i pro vystřelování puškových granátů. V průběhu válečné výroby bylo provedeno množství úprav a výrobních zjednodušení (pažby z lacinějších druhů dřeva nebo z překližky, pokusně i z plastu, nábojové schránky z plechu, zjednodušení objímek hlavně apod.)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pušky a karabiny
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.925 kg
Typ zbraně: karabina
Materiál pažby: dřevo
Rozměr v cm: 110.5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo2

V oblasti replik zbraní je jedním z nejuznávanějších a nejváženějších jmen výrobce Denix. Tato španělská společnost se specializuje na výrobu replik historických a válečných zbraní s dokonalým zpracováním a pozorností k nejmenším detailům. Své výrobky dodává nejen sběratelům a milovníkům zbraní, ale také filmovým studiím a divadelním produkcím, které potřebují autentické repliky pro své projekty.

Historie a renomé: Denix byl založen v roce 1967 a od té doby se stal jednou z předních společností ve výrobě replik zbraní. Svou pověst si vydobyl díky nekompromisnímu přístupu k detailům a vysoké kvalitě zpracování svých produktů. Firma spolupracuje s historiky a odborníky na zbraně, aby dosáhla co nejvěrnějšího zobrazení originálů. Jejich repliky jsou tak autentické, že jsou často používány jako výukové materiály ve výcvikových programech pro vojenské jednotky a policisty.

Kvalita a zpracování: Jednou z hlavních předností replik Denix je jejich kvalita a precizní zpracování. Firma využívá moderní technologie a materiály nejvyšší kvality k výrobě svých replik. Každá zbraň je ručně sestavena a prochází důkladnou kontrolou kvality, aby se zajistilo, že splňuje nejvyšší standardy. Detaily, jako jsou gravírování, povrchová úprava a použití autentických materiálů, jsou provedeny s ohledem na co největší přesnost. Výsledkem je replika, která vypadá a cítí se jako skutečná zbraň, ať už jde o pistoli, pušku nebo meč.