Samopal M3 cal. 45 Grease Gun (Olejnička) 1942 + Doprava zdarma na další nákup

Kód: 1313.DENIX
Akce Bez věkového omezení
Značka: Denix
3 419 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Přesná kovová replika samopalu M3 "Grease Gun" (Olejnička, maznice) ráže .45 se simulovaným mechanismem pro nabití a výstřel, pohyblivý bezpečnostní kryt, odnímatelný zásobník a výsuvná pažba s dvojitým zásobníkem.

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_SK
Repliq_platba

Detailní popis produktu

 

M3 je americký samopal z období druhé světové války, jenž měl nahradit složité samopaly Thompson. Zbraň navrhl konstruktér George Hyde v letech 1942–1943. Je vybavena zásobníkem na 30 nábojů typu .45 ACP(11,43 mm) a dynamickým závěrem. Díky svému tvaru si vysloužil přezdívky Grease Gun nebo Greaser (česky olejnička, maznice).

Jelikož výroba předchozího samopalu Thompson byla složitá a drahá, G. Hyde ze závodu Guide Lamp Division, pobočce koncernu General Motors navrhl zbraň vylisovanou ze dvou plechových polovin odporově svařených. Vznikla na první pohled ne moc hezká zbraň připomínající olejničku (anglicky Grease gun).

Samopal byl podobně jako anglický Sten konstruován podle požadavků na rychlou a levnou válečnou výrobu. Byl jednoduchý, robustní, ale nebyl tak oblíbený jako Thompson kvůli nestabilitě při střelbě. Velkosériová výroba probíhala v letech 19431945. V padesátých a šedesátých letech se licenčně vyráběl v mnoha státech. Zůstal ve výzbroji armády USA i v poválečném období – ve výzbroji prvoliniových jednotek až do šedesátých let a u pomocných jednotek až do let osmdesátých.

Závěr se uvnitř těla pohyboval na dvou vodících tyčkách s posuvnými pružinami. Jelikož tělo zbraně bylo zezadu uzavřené, závěr se do těla dával zepředu – hlaveň se do těla zašroubovávala. Závěr byl neuzavřený, před výstřelem se nacházel v zadní poloze. M3/M3A1 má zajímavou pojistku – byla umístěna na odklopném krytu výhozného okénka, kde při zavřeném krytu blokovala pohyb závěru. Mířidla byla pevná.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Samopaly
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.145 kg
Typ zbraně: samopal
Materiál pažby: kov
Rozměr v cm: 59

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo2

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.

Repliky zbraní Denix nejsou kat. D. Nejsou věkově omezeny, ani na ně nemusíte vlastnit povolení, či zbrojní průkaz. Jsou tedy volně prodejné.