Náprsní hvězda k Velkokříži Železného kříže (Bruststern zum Großkreuz des Eisernen Kreuzes)

Kód: 851VV2
1 hodnocení
649 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Velice kvalitně zpracovaná (v originále naprosto nedostupná) replika náprsní hvězdy k Velkokříži Železného kříže (Bruststern zum Großkreuz des Eisernen Kreuzes)

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_platba
U nás vše zakoupíte bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz

Detailní popis produktu

K 10. března 1813 založenému Železnému kříži byla 26. července 1915 udělena polnímu maršálovi Blücherovi hvězda, která měla mezi zlaté paprsky vsazen Železný kříž. Založení tohoto vyznamenání nebylo oficiálně plánováno, jelikož Blücher byl však nositelem Velkokříže Železného kříže již od 26. srpna 1813, byla tato jedinečná dekorace vytvořena. Stejný průběh se opakoval, když generál polní maršál von Hindenburg obdržel v březnu 1918 Hvězdu k železnému kříži 1914. Ani tehdy nebyla Hvězda k nejvyšší třídě Železného kříže oficiálně plánována. Tyto tzv. „Blücher“ a „Hindenburg“ hvězdy se staly předlohou pro Hvězdu k Velkokříži Železného kříže 1939.

V neznámém období, možná ve druhé polovině roku 1940 nebo o něco později, nechala prozíravě  Kancelář pro vyznamenání (Ordenskanzlei) zhotovit hvězdu se Železným křížem 1939. Podle všech doposud publikovaných skutečností byl vyroben pouze jediný kus tohoto vyznamenání. Vojenská situace následujících let neumožňovala udělení této hvězdy a v rámci přeložení Kanceláře pro vyznamenání v roce 1945 do Salzburgu, přesněji na zámek Kleßheim, sem byla převezena i hvězda. Po obsazení americkou armádou byl inventář kanceláře vyrabován. Později se Hvězda k Velkokříži dostala do majetku muzea „United States Military Academy“ ve West Pointu, kde se nachází dodnes.

 *Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

 

 

Určeno výhradně pro sběratelské účely. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Doplňkové parametry

Kategorie: I. a II. světová válka
Záruka: 2 roky
Repliky III. říše: vyznamenání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: