Náprsní hvězda k Velkokříži Železného kříže (Bruststern zum Großkreuz des Eisernen Kreuzes)

Kód: 851VV2
Novinka
1 hodnocení
590 Kč
Skladem

Velice kvalitně zpracovaná (v originále naprosto nedostupná) replika náprsní hvězdy k Velkokříži Železného kříže (Bruststern zum Großkreuz des Eisernen Kreuzes)

Detailní informace

Detailní popis produktu

K 10. března 1813 založenému Železnému kříži byla 26. července 1915 udělena polnímu maršálovi Blücherovi hvězda, která měla mezi zlaté paprsky vsazen Železný kříž. Založení tohoto vyznamenání nebylo oficiálně plánováno, jelikož Blücher byl však nositelem Velkokříže Železného kříže již od 26. srpna 1813, byla tato jedinečná dekorace vytvořena. Stejný průběh se opakoval, když generál polní maršál von Hindenburg obdržel v březnu 1918 Hvězdu k železnému kříži 1914. Ani tehdy nebyla Hvězda k nejvyšší třídě Železného kříže oficiálně plánována. Tyto tzv. „Blücher“ a „Hindenburg“ hvězdy se staly předlohou pro Hvězdu k Velkokříži Železného kříže 1939.

V neznámém období, možná ve druhé polovině roku 1940 nebo o něco později, nechala prozíravě  Kancelář pro vyznamenání (Ordenskanzlei) zhotovit hvězdu se Železným křížem 1939. Podle všech doposud publikovaných skutečností byl vyroben pouze jediný kus tohoto vyznamenání. Vojenská situace následujících let neumožňovala udělení této hvězdy a v rámci přeložení Kanceláře pro vyznamenání v roce 1945 do Salzburgu, přesněji na zámek Kleßheim, sem byla převezena i hvězda. Po obsazení americkou armádou byl inventář kanceláře vyrabován. Později se Hvězda k Velkokříži dostala do majetku muzea „United States Military Academy“ ve West Pointu, kde se nachází dodnes.

 

 

 

Určeno výhradně pro sběratelské účely. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Doplňkové parametry

Kategorie: I. a II. světová válka
Záruka: 2 roky
Repliky III. říše: vyznamenání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: