Čestný kříž německé matky 2. stupně ve stříbře

Kód: 809
Neohodnoceno
490 Kč
Skladem

Kvalitní a detailně zpracovaná replika čestného kříže německé matky 2. stupně ve stříbře. Doplňuje úspěšnou sérii vyznamenání, tentokrát v elegantní stříbrné barvě.

 

*replika je dodávána se stuhou

*nejedná se o stříbro v pravém slova smyslu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čestný kříž německé matky (Ehrenkreuz der deutschen Mutter nebo častěji jen Mutterkreuz, česky někdy označovaný "mateřák"), bylo vyznamenání nacistické strany v období třetí říše.

Vyznamenání bylo založeno 16. prosince,1938 jako součást Hitlerova plánu na zvýšení populace árijské rasy, takže pouze ženy s čistým árijským původem mohly obdržet toto vyznamenání. Udělitelnost byla později rozšířena na Volksdeutsche matky z, například, Rakouska nebo Sudet, které byly dříve přičleněny k Německé Říši . Existovaly pravděpodobně tři třídy tohoto kříže:

  • Bronzový - pokud matka zplodila alespoň čtyři potomky
  • Stříbrný - pokud matka zplodila alespoň šest potomků
  • Zlatý - pokud matka zplodila alespoň osm potomků
  • Zlatý s brilianty - o této verzi kolují nepotvrzené zprávy; údajně byl udělen několika matkám, které přivedly na svět dvanáct až čtrnáct dětí.


Kříže byly udělovány 12. srpna ku příležitosti narození Hitlerovy matky a druhé neděle v květnu (mateční neděle), první byl udělen roku 1939.

Matkám, které kříž obdržely, bylo při přehlídkách na ulici příslušníky Hitlerjugend salutováno za službu Německu.

 

 

Určeno výhradně pro sběratelské účely. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medaile, vyznamenání a odznaky
Záruka: 2 roky
Repliky III. říše: vyznamenání
Význam a zařazení: civilní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: