Rukávový štít pro osvědčené řidiče - bronz (Kraftfahrbefährungsabzeichen)

Kód: 737 V21
Neohodnoceno
458 Kč
Na objednávku
Možnosti doručení

Hezky zpracovaná replika rukávovového štítu řidičům.

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_platba
U nás vše zakoupíte bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz

Detailní popis produktu

Během prvního podzimu a zimy ruského polního tažení byli němečtí řidiči na tamních pověstných nezpevněných komunikacích konfrontováni se značnými obtížemi. S cílem vyjádřit uznání vojenským řidičům za jejich výkony v nejtěžších podmínkách byl výnosem Adolfa Hitlera ze dne 23. 10. 1942 založen Odznak pro osvědčené řidiče. Byl oceněním za válečné nasazení pro zvláště schopné řidiče, a to ve třech třídách – ve zlatě, stříbře a bronzu.

Návrhem odpovídajícího výtvarného provedení byl pověřen SS-Oberführer Werlin z osobního štábu Říšského vůdce SS. Werlin se při vytváření návrhu inspiroval již existujícím odznakem technického učiliště pro řidiče SS ve Vídni, s tím, že pouze odstranil v horní části odznaku se nacházející Sig runy. Plánovány byly původně dvě verze odznaků – pro řidiče SS a Wehrmachtu. Po předložení obou návrhů byl však schválen pouze návrh pro Wehrmacht (Hlavní úřad vedení SS – SS-Führungshauptamt měl navíc rozdílné představy o předpokladech pro udělení), a tak se odznak stal oceněním pouze pro Wehrmacht.

 

Určeno výhradně pro sběratelské účely. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: