PRO VŠECHNY OBJEDNÁVKY NAD 3000 CZK DOPRAVA GLS A ZÁSILKOVNA ZDARMA.

Rukávový štít pro osvědčené řidiče - stříbro (Kraftfahrbefährungsabzeichen)

Neohodnoceno
Novinka
67618917 770675936721394 6016341453242892288 n

Velice hezky zpracovaná replika rukávovového štítu řidičům.

449 Kč
Skladem

Během prvního podzimu a zimy ruského polního tažení byli němečtí řidiči na tamních pověstných nezpevněných komunikacích konfrontováni se značnými obtížemi. S cílem vyjádřit uznání vojenským řidičům za jejich výkony v nejtěžších podmínkách byl výnosem Adolfa Hitlera ze dne 23. 10. 1942 založen Odznak pro osvědčené řidiče. Byl oceněním za válečné nasazení pro zvláště schopné řidiče, a to ve třech třídách – ve zlatě, stříbře a bronzu.

Návrhem odpovídajícího výtvarného provedení byl pověřen SS-Oberführer Werlin z osobního štábu Říšského vůdce SS. Werlin se při vytváření návrhu inspiroval již existujícím odznakem technického učiliště pro řidiče SS ve Vídni, s tím, že pouze odstranil v horní části odznaku se nacházející Sig runy. Plánovány byly původně dvě verze odznaků – pro řidiče SS a Wehrmachtu. Po předložení obou návrhů byl však schválen pouze návrh pro Wehrmacht (Hlavní úřad vedení SS – SS-Führungshauptamt měl navíc rozdílné představy o předpokladech pro udělení), a tak se odznak stal oceněním pouze pro Wehrmacht.

 

Určeno výhradně pro sběratelské účely. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Kód Kód: 737 V22
Kategorie: Rukávové štíty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: