Samopal MP 41 bez pásku + Doprava zdarma na další nákup

Kód: 1124.DENIX
Bez věkového omezení
Neohodnoceno
Značka: Denix
4 390 Kč
Dočasně nedostupné
Možnosti doručení

Kovová dekorační replika německého samopalu MP 41, ráže 9 mm, 2.světová válka. Samopal má pohyblivé součásti a vyjímatelný zásobník. Pažba je ze dřeva španělské borovice. Dodáváno bez popruhu.

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_platba
U nás vše zakoupíte bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz

Detailní popis produktu

Samopal MP 41

Zbraň se vyráběla v C. G. Haenel Waffen und fahrradfabrik AG Suhl, Německo.

Německé označení : 9mm MP 41
Ráže : 9mm Parabellum
Kapacita zásobníku : schránkový na 32 nábojů
Zbraň kombinuje prvky MP28/II (pažba, pouzdro závěru) a MP40 (zásobník mechanizmus závěru), produkce byla velmi omezená a nasazení v jednotkách armády je nejisté (nikde není potvrzeno).
Konstrukce vznikla u firmy Haenel po skončení výroby MP-28 II, ta skončila v roce 1940, přicházely ale další objednávky ze zahraničí a firma, která už v té době začínala vyrábět MP-40 je chtěla řešit exportem této zbraně, to ale nebylo umožněno vedením Wehrmachtu. Byl proto zkonstruován nový samopal užívající řešení tří německých samopalů, většina byla stejná jako MP-40, spoušťový mechanizmus a pažba pocházely od MP-28 II a drobnosti kolem uchycení v pažbě a zadní části pouzdra závěru byly ze samopalu MP-36 III, což byl prototyp samopalu firmy ERMA. První zakázka přišla z Rumunska, ale Wehrmacht téměř celou zakázku zabavil pro vlastní potřebu. Není jasné, zda se vůbec nějaké MP-41 do Rumunska dostaly. Výroba skončila v roce 1942, důvodem bylo, že zbraň byla výrobně složitější a tedy dražší a časově náročnější díky svému spoušťovému mechanizmu a dřevěné pažbě. Proti samopalu MP-40 údajně nevykazoval žádné přednosti, vzhledem k délce byl méně vhodný k umístění ve vozidlech. Dodané zbraně používaly hlavně jednotky policie a týlové jednotky, užívány byly až do konce války. Výroba běžela od roku 1941 do roku 1942 tedy cca jeden rok. Výrobcem byla pouze firma C.G.Haenel v Suhlu a zbraně proto nesly kód výrobce „fxo".

zdroj: Wikipedia

Doplňkové parametry

Kategorie: Samopaly
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.28 kg
Rozměr v cm: 86

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo2

V oblasti replik zbraní je jedním z nejuznávanějších a nejváženějších jmen výrobce Denix. Tato španělská společnost se specializuje na výrobu replik historických a válečných zbraní s dokonalým zpracováním a pozorností k nejmenším detailům. Své výrobky dodává nejen sběratelům a milovníkům zbraní, ale také filmovým studiím a divadelním produkcím, které potřebují autentické repliky pro své projekty.

Historie a renomé: Denix byl založen v roce 1967 a od té doby se stal jednou z předních společností ve výrobě replik zbraní. Svou pověst si vydobyl díky nekompromisnímu přístupu k detailům a vysoké kvalitě zpracování svých produktů. Firma spolupracuje s historiky a odborníky na zbraně, aby dosáhla co nejvěrnějšího zobrazení originálů. Jejich repliky jsou tak autentické, že jsou často používány jako výukové materiály ve výcvikových programech pro vojenské jednotky a policisty.

Kvalita a zpracování: Jednou z hlavních předností replik Denix je jejich kvalita a precizní zpracování. Firma využívá moderní technologie a materiály nejvyšší kvality k výrobě svých replik. Každá zbraň je ručně sestavena a prochází důkladnou kontrolou kvality, aby se zajistilo, že splňuje nejvyšší standardy. Detaily, jako jsou gravírování, povrchová úprava a použití autentických materiálů, jsou provedeny s ohledem na co největší přesnost. Výsledkem je replika, která vypadá a cítí se jako skutečná zbraň, ať už jde o pistoli, pušku nebo meč.