Samopal STEN Mark II 1940 + Voucher na další nákup

Kód: 1148.DENIX
Bez věkového omezení
15 hodnocení
Značka: Denix
3 190 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Kovová replika britského samopalu STEN Mark II - 9 mm s trubkovou ramenní opěrkou. U této repliky samopalu Sten Mark II lze naprázdno natáhnout závěr a stisknout spoušť, zásobník je vyjímatelný. Replika lze také rozložit - viz. fotogalerie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Dekorační replika, britský samopal STEN Mk II, 9 mm, s trubkovou ramenní opěrkou. Samopal Sten Mark II byl navržen v roce 1940 a byl používán během 2. světové války a v korejské válce. Jednalo se o jednoduchou a levnou zbraň s minimem obráběných součástí. Replika je rozložitelná.

Samopal Sten Mark II vyvinuli konstruktéři Reginald V. Shepperd a Harold J. Turpin, odtud také pochází jeho název: Název Sten je zkratka slov Shepherd, Turpin a Enfield (město, kde samopaly vyráběla firma Royal Small Arms Factory). Samopal měl schránkový zásobník na 32 nábojů a kadenci cca 500 ran/min. Se samopalem Sten Mark II byl proveden dne 27. května 1942 pokus o Atentát na Heydricha, při němž se zasekl.

  • Délka: 76 cm
  • Materiál: kov
  • Výrobce: Denix, Španělsko

Doplňkové parametry

Kategorie: Samopaly
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.094 kg
Rozměr v cm: 76

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo2

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.

Repliky zbraní Denix nejsou kat. D. Nejsou věkově omezeny, ani na ně nemusíte vlastnit povolení, či zbrojní průkaz. Jsou tedy volně prodejné.