PRO VŠECHNY OBJEDNÁVKY NAD 3000 CZK DOPRAVA GLS A ZÁSILKOVNA ZDARMA.

Samopal Sten Mark II - Velká Británie 1940

Neohodnoceno

Kovová replika britského samopalu STEN Mark II - 9 mm s trubkovou ramenní opěrkou. U této repliky samopalu Sten Mark II lze naprázdno natáhnout závěr a stisknout spoušť, zásobník je vyjímatelný. Replika lze také rozložit - viz. fotogalerie.

2 800 Kč
Skladem

Sten (anglicky Sten Gun) je samopal britské výroby. Byl navržen roku 1940 a používán v armádách spojenců během druhé světové války i v poválečném období. Konstruktéry byli Harold Turpin a Reginald Shepherd. Název Sten je vlastně zkratkou slov Shepherd,Turpin a Enfield, kde samopaly vyráběla firma Royal Small Arms Factory). 

Nejrozšířenější verze vyráběná se dvěma provedeními ramenní opěrky - první varianta byla tvořena rámem z kovového profilu, druhá varianta trubkou s navařenou patkou. Mechanizmus závěru a spoušťového ústrojí zůstal stejný, dřevěné předpažbí bylo zrušeno. Hlaveň s krátkým válcovým pláštěm byla našroubována na pouzdro závěru a dala se snadno oddělit, stejně jako opěrka. Možnost nasazení bodáku do pláště hlavně. Právě s tímto samopalem byl proveden úspěšný pokus o Atentát na Heydricha, při němž se zasekl. Varianta STEN Mk II S měla na hlavni napevno nasazen tlumič. 

Kód Kód: 1148
Jméno značky: Denix
Kategorie: Samopaly
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.094 kg
Typ zbraně: samopal
Materiál pažby: kov
Rozměr v cm: 76

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.