Vzduchovka Crosman Vital Shot 5,5mm + Doprava zdarma na další nákup
Kód: CT2SSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Vzduchovka Crosman Vital Shot 5,5 mm je klasická lámací vzduchovka americké značky Crosman, určená pro rekreační a terčovou střelbu. Využívá osvědčený systém pružina–píst, kdy se při zlomení hlavně stlačí pružina v pístu. Po stisku spouště je píst hnán vpřed a vytvořený tlak následně žene diabolku z hlavně ven.

Model je vybaven drážkovanou hlavní ráže 5,5 mm / .22 o délce 420 mm. Drážkování přispívá k lepší stabilizaci střely a přesnější střelbě. Výrobcem udávaná energie dosahuje do 20 J a úsťová rychlost až 200 m/s. Jako střelivo se používají olověné diabolky.
Míření usnadňují stavitelná světlovodná mířidla Tru-Glo. Muška je opatřena zeleným bodem, hledí má červené body a lze jej regulovat podle potřeby střelce. Pokud dáváte přednost optickému zaměřovači, puškohledu nebo kolimátoru, na válci vzduchovky je připravena 11mm montážní lišta.
Pažba je vyrobena z odolného polymeru a má otevřenou konstrukci s moderním vzhledem. Ergonomie vyhovuje pravákům i levákům. Zadní část pažby je doplněna gumovou botkou, která pomáhá tlumit zpětný ráz a zvyšuje komfort při střelbě.

Bezpečnost při manipulaci podporuje manuální pojistka umístěná před spouští. Pro zajištění se jazýček posune blíže ke spoušti, pro odjištění směrem vpřed, dále od spouště.
✔ Klíčové vlastnosti
- klasická zlamovací vzduchovka značky Crosman
- systém pohonu pružina–píst
- ráže 5,5 mm / .22
- energie udávaná výrobcem do 20 J
- drážkovaná hlaveň délky 420 mm
- úsťová rychlost až 200 m/s
- stavitelná světlovodná mířidla Tru-Glo
- 11mm montážní lišta pro optiku nebo kolimátor
- otevřená polymerová pažba vhodná pro praváky i leváky
- gumová botka pro tlumení zpětného rázu
- manuální pojistka proti nechtěnému výstřelu
- jednoranové provedení pro olověné diabolky
📏 Technické parametry
- ráže: 5,5 mm / .22
- energie udávaná výrobcem: do 20 J
- systém pohonu: pružina–píst
- typ hlavně: drážkovaná
- typ střeliva: olověné diabolo
- režim střelby: jednotlivé výstřely
- BlowBack: ne
- typ spouště: Single Action
- pojistka proti výstřelu: ano
- montážní lišta: 11 mm
- barva: černá
- materiál pažby: plast / polymer
- kapacita: 1 diabolka
- úsťová rychlost: až 200 m/s
- délka hlavně: 420 mm
- celková délka: 1 080 mm
- hmotnost: 3 000 g
- kategorie zbraně: kat. NO
📦 Obsah balení
- vzduchovka Crosman Vital Shot 5,5 mm
- návod se záručním listem
- kartonová krabice
🎯 Doporučené použití
Vzduchovka je vhodná pro rekreační a terčovou střelbu, trénink základních střeleckých návyků a střelbu na kratší až střední vzdálenosti. Ráže 5,5 mm je vhodná pro střelce, kteří preferují těžší diabolku a klidnější projev střelby oproti menším rážím.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Vzduchovky pružinové |
|---|---|
| EAN: | 028478153523 |
| Hmotnost: | 3000 |
| Střelivo: | Diabolky |
| Ráže: | 5,5 mm / .22 |
| Energie: | 20 J |
| Délka hlavně: | 420 mm |
| Celková délka: | 1080 mm |
| Montážní lišta: | Ano |
| Mířidla: | Ne |
| Pohon: | Pružina |
| Materiál pažby: | Polymer |
| Záruka: | 24 měsíců |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Díky tomu, že jejich modely zbraní jsou v prodeji desítky let a i nové kusy vychází z odzkoušených funkčních modelů jsou i přes svou nízkou cenu konkurenčně schopné a spolehlivé. Firma byla založena v roce 1923 v Rochesteru. Krédem této společnosti vždy byla kvalita a inovace. Mezi nosné produkty této firmy patří zejména vzduchovky a diabolky. V současné době firma Crosman zaměstnává více jak 300 lidí a je jedním z největších výrobců vzduchovek a vzduchového střeliva.
Mezi nejznámější produkty značky Crosman patří vzduchovky pumpmaster, Marlin Cowboy a v neposlední řadě novinka této firmy Remington, která se stává průkopníkem na trhu vzduchovek.
Firma Crosman vyrábí také PCP zbraně pod označením Marauder. Tyto větrovky jsou především oblíbené mezi lovci a to díky velké kapacity vzduchu, přesnosti a odolnosti této zbraně.
Firma Crosman nevyrábí jen dlouhé vzduchové zbraně, ale také vzduchové pistole a revolvery.



