77. Výročí konce války

Přijďte se podívat!

Za několik týdnů opět připomeneme ukončení druhé světové války – poslední války v pravém slova smyslu, která v Evropě probíhala. Při této příležitosti bude o víkendu 7. a 8. května 2022 probíhat tradiční série vzpomínkových akcí v Brně a blízkém okolí.

Tak na sobotu (7. května) je připraven celodenní program v areálu Army Parku Ořechov (cca 20 km jihozápadně od Brna), který vyvrcholí dynamickou bojovou ukázkou.

V neděli se vzpomínkové aktivity přesunou do Brna. V 11 hodin na zdejším Ústředním hřbitově proběhne pietní akt za účasti historických jednotek. Od 13 hodin bude následovat ukázka bojové techniky na Náměstí svobody, doplněná výstavou dobových fotografií a pestrým doprovodným programem (viz přiložený leták).

Menší pietní akty se budou konat na dalších pohřebištích a před pomníky v katastru města.

V této pohnuté době věříme, že připomínkou konce nejstrašnějšího konfliktu v historii lidstva sdělíme všem, že válka se již nesmí opakovat, že ozbrojené násilí v jakémkoli koutě světa nesmí být podněcováno ani podporováno.

Na všechny akce Vás srdečně zvou pořadatelé: Spolek vojenské historie Renata (Dan Urbánek, major RKKA), KVH Osten Brno z. s., Army Park Ořechov u Brna.

Příjemné zážitky přeje Edgar Pachta, válečný dopisovatel a poručík Bulharské královské armády.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení