Mimořádná zpráva! KAVALERIE V OŘECHOVĚ 2022

 Ačkoli v dnešní zmatené a nejisté době je pozitivních zpráv jako šafránu, troufám si říci, že jednu takovou jsem obdržel doslova před pár hodinami.

Podle sdělení nejvyšších míst, pořádajících akci „Osvobození 1945“ dne 7. května 2022 v areálu Army Parku Ořechov u Brna (viz předchozí pozvánku) zde letos dojde k události, která je v historii tohoto dění, trvajícího již čtvrt století zcela unikátní. Do bojové ukázky, která bude zahájena v 13.00 hod., se zapojí KAVALERIE WEHRMACHTU v podání členů šermířské a kaskadérské společnosti Štvanci. Společnost je dlouhou dobu známá díky ukázkám výcviku a bojových akcí jezdectva z různých úseků dějin, prováděných na vysoce profesionální úrovni.

Skutečnost, že německé ozbrojené síly za II. světové války disponovaly mimo jiné akceschopným jezdectvem, je dnes málo známá. Jezdectvo wehrmachtu však stavělo na slavných, do hluboké historie sahajících tradicích, a našlo své uplatnění především na širých pláních Východní fronty. Koně tak sehráli významnou, neocenitelnou roli i v době tanků a kulometů.

O to zajímavější bude vystoupení koní v současnosti, v rámci ukázek výcviku a bojů armád z doby před 77. lety.

NA VAŠI NÁVŠTĚVU SE TĚŠÍME MY, I NAŠI ČTYŘNOZÍ KAMARÁDI!

 

Společnost Štvanci (foto: spolek Renata/Dan Urbánek)

 

Váš Edgar Pachta, (válečný zpravodaj a poručík Bulharské královské armády).