Pro všechny objednávky nad 2500 czk doprava zdarma. Doprava GLS 90 czk a pro odznaky 60 czk. Dodáváme i na Slovensko - kontaktujte nás.

Granát M-24 - Německo 1915 (zelený)

Dekorační replika německého granátu M-24. Rukojeť ze dřeva španělské borovice. Schránka vyrobena z kovu.

718 Kč
Můžeme doručit do:
27.8.2019
Skladem

První útočný ruční granát zavedený do výzbroje německé armády po 1. světové válce byl ruční granát vzor 24 (Stielhandgranate 24). Vycházel z odzkoušeného prvoválečného vzoru 17. Skládal se z válcovitého pouzdra vylisovaného z tenkého plechu. Pouzdro obsahovalo trhavinu a bylo nasazeno na krátké dřevěné násadě. Ve středu násady byla dutina, kterou procházela trhací šňůra ukončená porcelánovou kuličkou. Šňůra byla připojena k třecímu zapalovači s dobou hoření cca 5 sekund.

K vojákům se dostávaly granáty nepřipravené - bez rozbušky. Připraven k bojovému použití byl granát teprve po odšroubování hlavice a vložení rozbušky do místa v zapalovači vyčnívajícího z horního kování rukojeti. Kulička trhací šňůry byla v lůžku vyfrézovaném v konci násady držena plechovým víčkem opatřeným závitem.

Celková délka granátu činila 37 cm. Při odrážení hromadných ruských útoků v průběhu bojů 2. světové války na východní frontě vyvstal požadavek zvýšit střepinový účinek granátu a tak bylo na granát nasazováno zesilovací pouzdro vyráběné zprvu z hladké roury o síle stěny 1,5 mm, později speciální fragmentovaný překryt. Tento typ granátu se také zkoušel ve dvacátých a třicátých letech v Československu, kde se používal pod názvem útočný násadkový granát.

Kód Kód: 737 V
Jméno značky: Denix
Kategorie: Granáty
Hmotnost: 0.543 kg
Rozměr v cm: 35

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.