Granát M-24 - Německo 1915 (zelený)

Kód: 737 V.DENIX
Bez věkového omezení
Značka: Denix
790 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Dekorační replika německého granátu M-24. Rukojeť ze dřeva španělské borovice. Schránka vyrobena z kovu.

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_SK
Repliq_platba

Detailní popis produktu

První útočný ruční granát zavedený do výzbroje německé armády po 1. světové válce byl ruční granát vzor 24 (Stielhandgranate 24). Vycházel z odzkoušeného prvoválečného vzoru 17. Skládal se z válcovitého pouzdra vylisovaného z tenkého plechu. Pouzdro obsahovalo trhavinu a bylo nasazeno na krátké dřevěné násadě. Ve středu násady byla dutina, kterou procházela trhací šňůra ukončená porcelánovou kuličkou. Šňůra byla připojena k třecímu zapalovači s dobou hoření cca 5 sekund.

K vojákům se dostávaly granáty nepřipravené - bez rozbušky. Připraven k bojovému použití byl granát teprve po odšroubování hlavice a vložení rozbušky do místa v zapalovači vyčnívajícího z horního kování rukojeti. Kulička trhací šňůry byla v lůžku vyfrézovaném v konci násady držena plechovým víčkem opatřeným závitem.

Celková délka granátu činila 37 cm. Při odrážení hromadných ruských útoků v průběhu bojů 2. světové války na východní frontě vyvstal požadavek zvýšit střepinový účinek granátu a tak bylo na granát nasazováno zesilovací pouzdro vyráběné zprvu z hladké roury o síle stěny 1,5 mm, později speciální fragmentovaný překryt. Tento typ granátu se také zkoušel ve dvacátých a třicátých letech v Československu, kde se používal pod názvem útočný násadkový granát.

Doplňkové parametry

Kategorie: Granáty
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.543 kg
Rozměr v cm: 35

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo2

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.

Repliky zbraní Denix nejsou kat. D. Nejsou věkově omezeny, ani na ně nemusíte vlastnit povolení, či zbrojní průkaz. Jsou tedy volně prodejné.