PRO VŠECHNY OBJEDNÁVKY NAD 3000 CZK DOPRAVA GLS A ZÁSILKOVNA ZDARMA.

Medaile za tažení Severní Afrikou

Neohodnoceno
67299413 1502112986580457 817086161917837312 n
539 Kč –19 %

Replika německé medaile za tažení Severní Afrikou

 

*replika je dodávána se stuhou.

439 Kč
Skladem

  Medaili navrhl italský medailér De Marchis a ražena byla milánskou firmou Lorioli a syn. Původní medaile byla z bronzu, později se razila ze šedé slitiny.
  Stuha vznikla spojením státních barev Itálie a Německa. Současně s oficiálním udělením medaile byl německým vojákům předáván i dekret (Besitzurkunde). Na líci medaile byl motiv německého a italského rytíře, kteří nasilím zavírali tlamu krokodýla, což mělo symbolizovat blokádu Suezského průplavu ovládaného Brity.
  Ústředním motivem rubu medaile byl vítězný oblouk L'arco dei Fileni, postavený nad Via Balbia na hranici Kyrenaiky a Tripoliska. První medaile byly uděleny již na počátku roku 1942. Od března 1944 bylo německým vojákům zakázáno tuto medaili, stejně jako ostatní italská vyznamenání, nosit.
  Němečtí vojáci nosili medaili tak, aby byl viditelný rub medaile s hákovým křížem a zárověň aby stuha měla pořadí barev černá-bílá-červená-bílá-zelená,
tedy s německými barvami na čestnějším místě.

 

 

 

Určeno výhradně pro sběratelské účely. Nikoliv k propagaci extremistických hnutí a ideologií, jenž vedou k potlačení lidských práv a svobod jednotlivce či skupiny obyvatel.

Kód Kód: 858
Kategorie: Medaile, vyznamenání a odznaky
Repliky III. říše: medaile
Význam a zařazení: vojsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: