Nově od 2.12.2019 příjímáme platby v EUR. Zasíláme i na Slovensko. Do 6.12.2019 akční ceny!

Pistole Mauser C96 s pažbou

1 hodnocení
Pistole Mauser C96 s pažbou
ZdarmaZdarma 3 990 Kč

Kvalitní a do detailu zpracovaná replika pistole Mauser C96 je vyrobena z kovu, rukojeť a pažba jsou z kvalitního dřeva španělské borovice. Mechanizmus natahování pistole je funkční, navíc lze do pistole použít kapsle pro imitaci střelby. Dřevěná pažba je odnímatelná a zároveň dutá, proto sekundárně může sloužit i jako pouzdro, do kterého lze pistoli umístit.

3 600 Kč
Leden 2020

Mauser C96 je jedna z prvních samonabíjecích pistolí. C96 byla vyráběna zbrojovkou Mauser a bez povolení ji vyráběli i jiní výrobci. Autory Mauser C96 byli bratři Fidel, Friedrich a Josef Feederle, zbraň byla uvedena na trh v roce 1896.

Mauser C96 využívá energii zpětného rázu s krátkým pohybem hlavně. Uzamčení je provedeno pomocí kývavé závory. Schránka na náboje se nachází v přední části lučíku a je plněna shora nábojovými pásky. Hledí pistole je stavitelné, existují varianty ocejchované do 500, 700 a 1000 metrů. Zajímavostí je signalizace vystřelení posledního náboje, podavač zásobníku zadrží závěr v otevřené poloze (tzv. střelecká pohotovost). S modelem 1930 zavedl Mauser výměnné zásobníky o různé kapacitě. Model 1932 byl schopen automatické střelby. Pouzdro této zbraně může být použito u všech modelů jako pažba.

C96 byla vyráběna s různými délkami hlavně, různými kapacitami zásobníku a v různých rážích. Obě dvě původní varianty ráže 7,63 × 25 mm měly hlavně od 8 do 13 cm délky a šesti nebo desetiranný zásobník.

Model C96 znamenal pro zbrojovku Mauser obrovský komerční úspěch. Tato zbraň byla dodávána ve velkých počtech do zemí jako je Turecko, Mexiko a Čína, a tam byla také uvedena do výzbroje těchto armád. Nejslavnějším majitelem C96 byl později ministerský předseda Winston Churchill, který se s touto pistolí zúčastnil mimo jiné války v Súdánu a búrské války. V roce 1920 byly některé C96 prodány do Číny a vyráběny pod licencí Shan-Si Arsenal. Měly ráži .45 ACP. Tyto modely jsou kvůli použité munici širší a tak okamžitě rozeznatelné.

Během první světové války byly dodávány německým jednotkám, ale pouze modely, které byly převedeny na standardní náboj 9 mm Parabellum. Aby se předešlo záměně s C96 v ráži 7,63 mm, jsou označovány červenou číslicí 9 na rukojeti. Mauser C96 byly také rozšířeny v Rusku, kde byly používány zejména vojsky bolševiků.

druhé světové válce byly ve Wehrmachtu používány různé typy této zbraně. Zvláštní oblibu si získaly u řidičů vojenské techniky a vojáků v oddílech pro boj v týlu nepřítele. Ve Waffen SS se často používala verze rychlopalné samonabíjecí pistole - Schnellfeuer-Selbstladepistole C 96/M 30.

Po válce byla firma Mauser v důsledku poválečných omezení nucena vyrábět pouze policejní vzory pistolí. Pistole Mauser byly dodávány do mnoha zemí světa, v Sovětském svazu byla pistole zavedena do výzbroje před přijetím pistole Tokarev. Náboj 7,62 × 25 mm Tokarev je v podstatě kopií náboje 7,63 × 25 mm Mauser.

Kód Kód: 1025
Jméno značky: Denix
Kategorie: Pistole
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.537 kg
Typ zbraně: pistole
Materiál pažby: dřevo
Rozměr v cm: 62

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.