Pistole Mauser C96 s pažbou + Voucher na další nákup

Kód: 1025.DENIX
Akustická Bez věkového omezení
3 hodnocení
Značka: Denix
4 340 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Kvalitní a do detailu zpracovaná replika pistole Mauser C96 je vyrobena z kovu, rukojeť a pažba jsou z kvalitního dřeva španělské borovice. Mechanizmus natahování pistole je funkční, navíc lze do pistole použít kapsle pro imitaci střelby. Dřevěná pažba je odnímatelná a zároveň dutá, proto sekundárně může sloužit i jako pouzdro, do kterého lze pistoli umístit.

Detailní informace

Rychlá expedice zboží
Repliq_SK
Repliq_platba

Detailní popis produktu

Mauser C96 je jedna z prvních samonabíjecích pistolí. C96 byla vyráběna zbrojovkou Mauser a bez povolení ji vyráběli i jiní výrobci. Autory Mauser C96 byli bratři Fidel, Friedrich a Josef Feederle, zbraň byla uvedena na trh v roce 1896.

Mauser C96 využívá energii zpětného rázu s krátkým pohybem hlavně. Uzamčení je provedeno pomocí kývavé závory. Schránka na náboje se nachází v přední části lučíku a je plněna shora nábojovými pásky. Hledí pistole je stavitelné, existují varianty ocejchované do 500, 700 a 1000 metrů. Zajímavostí je signalizace vystřelení posledního náboje, podavač zásobníku zadrží závěr v otevřené poloze (tzv. střelecká pohotovost). S modelem 1930 zavedl Mauser výměnné zásobníky o různé kapacitě. Model 1932 byl schopen automatické střelby. Pouzdro této zbraně může být použito u všech modelů jako pažba.

C96 byla vyráběna s různými délkami hlavně, různými kapacitami zásobníku a v různých rážích. Obě dvě původní varianty ráže 7,63 × 25 mm měly hlavně od 8 do 13 cm délky a šesti nebo desetiranný zásobník.

Model C96 znamenal pro zbrojovku Mauser obrovský komerční úspěch. Tato zbraň byla dodávána ve velkých počtech do zemí jako je Turecko, Mexiko a Čína, a tam byla také uvedena do výzbroje těchto armád. Nejslavnějším majitelem C96 byl později ministerský předseda Winston Churchill, který se s touto pistolí zúčastnil mimo jiné války v Súdánu a búrské války. V roce 1920 byly některé C96 prodány do Číny a vyráběny pod licencí Shan-Si Arsenal. Měly ráži .45 ACP. Tyto modely jsou kvůli použité munici širší a tak okamžitě rozeznatelné.

Během první světové války byly dodávány německým jednotkám, ale pouze modely, které byly převedeny na standardní náboj 9 mm Parabellum. Aby se předešlo záměně s C96 v ráži 7,63 mm, jsou označovány červenou číslicí 9 na rukojeti. Mauser C96 byly také rozšířeny v Rusku, kde byly používány zejména vojsky bolševiků.

druhé světové válce byly ve Wehrmachtu používány různé typy této zbraně. Zvláštní oblibu si získaly u řidičů vojenské techniky a vojáků v oddílech pro boj v týlu nepřítele. Ve Waffen SS se často používala verze rychlopalné samonabíjecí pistole - Schnellfeuer-Selbstladepistole C 96/M 30.

Po válce byla firma Mauser v důsledku poválečných omezení nucena vyrábět pouze policejní vzory pistolí. Pistole Mauser byly dodávány do mnoha zemí světa, v Sovětském svazu byla pistole zavedena do výzbroje před přijetím pistole Tokarev. Náboj 7,62 × 25 mm Tokarev je v podstatě kopií náboje 7,63 × 25 mm Mauser.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pistole
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.537 kg
Typ zbraně: pistole
Materiál pažby: dřevo
Na akustické kapsle: ano
Rozměr v cm: 62

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo2

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.

Repliky zbraní Denix nejsou kat. D. Nejsou věkově omezeny, ani na ně nemusíte vlastnit povolení, či zbrojní průkaz. Jsou tedy volně prodejné.