Pistole Deringer USA 1862 (nikl)

Kód: 6315.DENIX
Akustická Bez věkového omezení
Neohodnoceno
Značka: Denix
790 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Reprodukce perkusní pistole, vyrobené z kovového a umělohmotného dřevěného materiálu, se simulovaným nakládacím a vypalovacím mechanismem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Deringer Philadelphia byla kapesní pistole, navržená Henrym Deringerem (1786-1868) a vyrobená v letech 1852 až 1868. Tato zbraň, s jediným výstřelem, měla systém zapalování, který byl používán na velmi krátké vzdálenosti. Velmi často byly prodávány ve dvojicích; tato skutečnost byla způsobena kompenzací omezené síly jednorázové krátké zbraně a její nízké spolehlivosti.

Kvůli své velké dostupnosti se stal Deringer velmi populární, zpočátku mezi vojenskými důstojníky a později mezi civilními osobami, kteří si přáli mít malou a snadno skrytou zbraň pro sebeobranu; měli také pochybnou pověst, že jsou oblíbenou zbraní vrahů a hráčů pokeru.

V roce 1865 se Abraham Lincoln a jeho žena Mary Todd zúčastnili představení v divadle Ford. Když se Lincoln posadil do krabice, John Wilkes Booth, Marylandský herec, bydlící ve Virginii a Jižní zastánce, se objevil zezadu a vystřelil jediný výstřel s kulatou kuličkou Deringer na prezidentovu hlavu a vykřikoval "Sic semper tyrannis"! (Latinský výraz, který znamená "tak vždy k tyranům", což je motto státu Virginie).

Abraham Lincoln (Hodgenville, Kentucky, 12. února 1809 - Washington DC, 15. dubna 1865) byl šestnáctým prezidentem Spojených států amerických od března 1861 až do své vraždy v dubnu 1865. Lincoln vedl Spojené státy během Secesní války, nejkrvavější konflikt a možná i největší morální, ústavní a politickou krizi, kterou americký národ utrpěl. Zároveň zachovala Unii, zrušila otroctví, posílila federální vládu a modernizovala ekonomiku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Revolvery a pistole
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.416 kg
Typ zbraně: perkusní pistole
Materiál pažby: plast
Na akustické kapsle: ano
Rozměr v cm: 20

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo2

Přední světový výrobce replik chladných i střelných braní. Výroba se nachází ve Španělsku. Odtud expedují repliky zbraní jen té nejlepší kvality.

Repliky zbraní Denix nejsou kat. D. Nejsou věkově omezeny, ani na ně nemusíte vlastnit povolení, či zbrojní průkaz. Jsou tedy volně prodejné.